Jest innowacyjnym, autorskim programem dla osób, które chcą zacząć pracę w branży jachtingu na stanowisku Stewardessa/Steward, a które czują, że wiedzą niewiele lub tak naprawdę nie wiedzą jeszcze nic na temat tej branży. To ścieżka, którą przeszłam ja sama. Ty nie musisz powielać moich błędów, czy przekopywać nocami internetu, żeby znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Nazwałam ten kurs Smart Start, czyli Zacznij Mądrze, nie musisz wydawać pieniędzy na bilet, jechać w ciemno i wszystkiego się domyślać. Kurs oparty jest na metodzie kroków,
które bezpiecznie i szybko poprowadzą Cię tam, gdzie zechcesz. Wersja podstawowa obejmuje dwa kroki (wersja medium 4 kroki, a wersja premium 6 kroków). Wersja basic jest dla osób, które nie są jeszcze do końca zdecydowane, które nie mają pewności, czy to praca dla nich. Pierwsze 2 kroki kluczowej wiedzy pozwalają ocenić, czy praca na jachcie to coś dla Ciebie.

Moment, a co co dadzą mi pierwsze 2 kroki?
2-steps key know-how

Celem tych kroków jest przede wszystkim już na samym początku weryfikacja Twojego wyobrażenie na temat pracy, przekazanie Ci najważniejszych zagadnień związanych z branżą, dzięki, którym nabędziesz podstaw tzw. know-how, czyli wiedzy. Pamiętaj, że wiedza daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala mieć ocenę na dany temat. Wersja podstawowa jest dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane i tak naprawdę chcą zapoznać się z branżą, bez inwestowania większej kwoty. Czy to o mnie? Uwaga: jeśli chcesz rozwiązać któryś z poniższych problemów:

 • pracujesz dużo, ale nie widzisz rezultatów finansowych,
 • masz mało wolnego czasu i pieniędzy,
 • chcesz podróżować, ale też w tym samym czasie zarabiać,
 • chcesz coś zmienić w swoim obecnym życiu,
 • chcesz być niezależna/ny finansowo,
 • szukasz ciekawego pomysłu na wakacje, przerwę w nauce,
 • chcesz spełnić swoje marzenie o…

Poświęć teraz 2 minuty i czytaj dalej

Być może zakończyłaś/eś w swoim życiu jakiś etap i nie wiesz co dalej? Być może marzy Ci się gap year? Być może chcesz podróżować i jednocześnie pracować… A wydaje Ci się to niemożliwe, wręcz nierealne? Być może Twoja obecna sytuacja finansowa nie jest satysfakcjonująca i chcesz zarabiać więcej? Być może chciałabyś/łbyś przeznaczyć pieniądze na dokończenie studiów, zakup samochodu, wspaniałe wakacje, zakup mieszkania? Być może przemknęła Ci myśl o zmianie miejsca zamieszkania lub wyruszenie w kierunku „nowego”? Być może chcesz wziąć udział w projekcie innym niż wszystkie dotychczas? Być może nie chodzi Ci o pieniądze, ale o przeżycie czegoś zupełnie innego, przeżycie przygody, poznanie nowych ludzi, odważenie się na coś nowego? Jeśli TAK to świetnie się składa, bo wychodzę do Ciebie ze świeżym i niszowym projektem!

Jest to kurs Smart Start, czyli jak zostać Stewardessą w High Luxury Class Yachts.

Nareszcie legalny, unikalny i idealny sposób na podróże, pieniądze i pracę, czyli na spełnianie marzeń!

Czego dowiesz się z kursu Start Smart w wersji basic:

 • jaką rolę pełni stewardessa na jachcie,
 • jakie certyfikaty są wymagane i gdzie je zrobić,
 • jak żyć i funkcjonować na jachcie,
 • otrzymasz przydatne bonusy.

Kurs składa się z II modułów (video + ćwiczenia pdf). Dostęp do niego masz przez 12 miesięcy. Dzięki formie online możesz przerobić kurs w dowolnym miejscu na świecie i wracać do niego ilekroć tylko zechcesz. Po kursie otrzymujesz dyplom.

Program 2 kroków kluczowej wiedzy składa się z:

Moduł I Inception

(10 lekcji video)

W tym module pomówimy o charakterystyce zawodu stewardessy, zakresie obowiązków i specyfice branży. Zweryfikujesz swoje wyobrażenie na temat pracy w jachtingu, bo wyobrażenia, a życie to dwie różne sprawy. Informacje zawarte w tym module pomogą Ci już na początku uświadomić sobie, na jakim etapie decyzji jesteś. Dowiesz się jaką funkcję pełni na jachcie Stewardessa, czym się zajmuje i jakie są jej obowiązki. Co zrobić, kiedy nie masz profesjonalnego doświadczenia. Zapoznasz się z wymogami dotyczącymi certyfikatów i uprawnień. Dowiesz się jaki poziom językowy powinnaś reprezentować, na jakie stanowiska możesz aplikować i jak kształtuje się wizja zarobków, na czym polega specyfika sezonowości i na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu kontraktu, czyli umowy o pracę.

Moduł II Keep steer

(9 lekcji video)

W ty module pomówimy o kryzysowych sytuacjach, konfliktach, czasie wolnym, chorobie morskiej i wiele innych. Ten moduł jest dedykowany specjalnie dla Ciebie. Zwraca uwagę na to, co stricte związane z pracą i załogą. Dowiesz się, dlaczego warto unikać konfliktów i obgadywania, jak nie wydać wszystkich zarobionych pieniędzy, jak dobrze wyglądać w warunkach podwyższonego stresu i nareszcie stanie się jasne, czy Stewardessa ma czas wolny. Pomówimy o plusach i minusach pracy na jachcie, jak również o asertywności i samotności. Będzie bardzo życiowo!

Bonusy:
 • cenne rady Tender Driver dotyczące stresu, konfliktów i zmęczenia, bezcenne!,
 • filmiki pokazowe i instruktażowe (otwarcie, wina, szampana, pokaz i omówienie poszczególnych części jachtu w środku) 100 zł,
 • hit! Zniżka 10% na kurs STCW95 niezbędny do pracy na jachcie, 85 zł,
 • wsparcie w grupie Smart Start, bezcenne!